Results 1 to 7 of 7

Thread: Recuperare conturi

Recuperare conturi

Bună seara am și eu o problema am cont pe mai multe jocuri am schimbat telefonul și bla instalarea pe noul telefon al jocurilor favorite am pierdut conturile și am început jocurile că junior cum pot face sa îmi recuperez conturile de unde am rămas cu jocurile nu de la început mulțumesc

Buna Mirela,
    Presupun ca prin "jocuri" te referi la Township, si alte jocuri de la playrix (gardenscapes, homescapes?). Ai avut jocul conectat la facebook? Daca da, trebuie sa te conectezi din nou cu acelasi cont folosit inainte, dupa ce treci prin tutorial din nou, si ar trebui sa primesti optiunea sa alegi intre jocul nou si cel vechi.
    Pe ce platforma esti - android, iOS?

Am android da și cînd mă refer la jocuri sunt jocurile de pe saitul vostru gen fish garde și altele după tutorial nu îmi funcționează butonul cu nivelul vechi și m.am logat cu vechiul cont.
    Last edited by Nenu Luminita Mirela; 07-15-2018 at 06:26 AM.

Daca pe telefonul nou te-ai logat pe google play store cu acelasi cont pe care l-ai folosit pe telefonul vechi, cand downloadezi de exemplu township (se aplica si la celelalte jocuri), ar trebui sa incepi de unde ai ramas cu jocul pe telefonul vechi. Daca asta nu se intampla, daca mergi la settings si te conectezi cu contul de facebook (acelasi care l-ai folosit inainte), dupa ce treci de tutorial din nou, o sa iti apara doua optiuni - sa countinui jocul nou, sau sa incarci jocul vechi care il gaseste atasat de contul de facebook.
    Daca si dupa asta nu se restoreaza progresul, va trebui sa trimiti un mesaj la support din joc. Mergi la Settings -> Help and Support -> Contact us. Incearca sa dai cat mai multe detalii despre la ce nivel ai fost, ce resurse ai avut, etc.
    Gasesti aici un ghid cum sa trimiti raport pentru Township, si aici pentru Gardenscapes.

New Member
    Salutare! Nu am vrut sa poluez forumul cu un nou topic si de aceea va pun o intrebare aici, in limba romana: cumpararea de t-cash este valabila numai cu card de SUA? Am incercat sa introduc datele cardului insa cand ajung la tara, este predefinita SUA si nu pot alege altceva!

Quote Originally Posted by kermex View Post
    Salutare! Nu am vrut sa poluez forumul cu un nou topic si de aceea va pun o intrebare aici, in limba romana: cumpararea de t-cash este valabila numai cu card de SUA? Am incercat sa introduc datele cardului insa cand ajung la tara, este predefinita SUA si nu pot alege altceva!
    Buna!
    Toate tranzactiile se fac prin app store-ul de unde ai downloadad aplicatia. Metoda prin care platesti trebuie setata prin contul cu care esti logat in Google Play (pt Android), Apple Store (pt iOS), sau Microsoft Store (daca joci pe Windows). De exemplu, daca joci pe mobil, poti selecta sa iti puna costurile direct pe factura de telefon.
    Cand mergi in setarile contului, si introduci numarul de pe cartea de credit, nu se schimba tara automat?

New Member
    Quote Originally Posted by dreadnought View Post
    Buna!
    Toate tranzactiile se fac prin app store-ul de unde ai downloadad aplicatia. Metoda prin care platesti trebuie setata prin contul cu care esti logat in Google Play (pt Android), Apple Store (pt iOS), sau Microsoft Store (daca joci pe Windows). De exemplu, daca joci pe mobil, poti selecta sa iti puna costurile direct pe factura de telefon.
    Cand mergi in setarile contului, si introduci numarul de pe cartea de credit, nu se schimba tara automat?
    Mersi! Joc pe Windows 10. Daca in contul din Store pot adauga cardul, nu pot face asta si daca vreau sa adaug card din joc (asa cum spuneam, nu pot selecta Romania deoarece implicit este USA).